העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

מרכז פרנקל לרפואה דחופה בבית יד שרה

"לתת במאור פנים, תוך כיבוד האדם, בשילוב של מקצועיות חמה ואנושיות"

מנהל מרכז פרנקל לרפואה דחופה אלכסנדר חייט כותב על השליחות שהיא זכות להוביל את המרכז והצוות לשיאים של מצוינות בשרותי הרפואה הציבורית בבירה * צילום באדיבות מערכת "משפחה" * צילם: אלי קובין

שלום לקוראי "חדשות השבוע ביד שרה", לקהילה הגדולה של ידידי יד שרה בישראל ולבאים בשערי מרכז פרנקל לרפואה דחופה שיש לי הזכות לנהל בבית יד שרה בירושלים.
אספר על עצמי ועל הדרך שעשיתי עד לשליחות חשובה זאת: שמי אלכסנדר חייט. נולדתי בברית המועצות ובה התגוררתי במוסקבה, גם באי סחלין (רחוק-רחוק – ליד איי יפן).
אבא היה מפקד בחיל האוויר הרוסי ואמא מהנדסת בניין. סבא היה במלחמת עולם השנייה אלוף משנה ואחרי מלחמה סגן מושל בצ'כוסלובקיה עד שנת 1953. אחרי שחזר למוסקבה כיהן במשך 35 שנה כסגן שר התחבורה בברית המועצות לשעבר.
עליתי לישראל בשנה 1995 ולמדתי בארץ אלקטרוניקה ואחר כך הנדסת מחשבים, כמו כן סיימתי חוג הוראה. לימדתי במכון לב. במקביל עבדתי במוסקבה במשך 10 שנים כשאני מחלק את זמני בין ישראל לבין רוסיה. כיהנתי כסגן יושב ראש בקונגרס הקהילות היהודיות הדתיות, ארגון המאחד 100 ארגונים יהודיים מ-68 ערים ברוסיה.
למדתי כלכלה לתואר שלישי, ניהלתי בישראל מכללות ופרויקטים של טכנולוגיה מתקדמת בתחום התעשייה האזרחית והצבאית. את הידע שלי בניהול ואת הרצון לתת את המיטב לציבור הישראלי הבאתי ליד שרה ומרכז פרנקל לרפואה דחופה המציב רף חדש של מצוינות בתחום הרפואה הציבורית בישראל.
כשאתה מצטרף לצוות יד שרה אתה זוכה לפגוש את מייסדה – אורי לופוליאנסקי. אתה נסחף לעשייה ולמימוש החזון בדרך שלימד ובמסלול שבנה לאורך מעל 40 שנות עשייה: לתת מכל הלב בשילוב של אנושיות חמה ומקצועיות. ביעילות נטולת ביורוקרטיה.
השאלה שאנשים נשאלים אינה האם אתה זכאי לסיוע. השאלה היא האם נוכל לתת לך את מה שאתה זקוק לו – והרבה יותר מכך.
כך אנו עושים במרכז פרנקל לרפואה דחופה. לקבל את הבא למרחב מאיר פנים. ללא דוחק. ללא לחץ. תוך כיבוד האדם והבנת המצוקה שאליה נקלע בשעה שהוא נזקק לטיפול רפואי דחוף וגם בשעות לילה.
הצטרפתי למרכז שהוא מפעל רפואי, אנושי ואציל. כאן מצאתי משמעות חדשה בחיי. דרך נוספת לתת ולתרום מן היכולות שלי. נכון, תפקיד של השקעה מסביב לשעון, אך מספק ומהנה.
סביבי צוות מטה כתף ונותן יד טובה שהוא משפחת יד שרה כולה. זאת הזדמנות לומר תודה למנכ"ל משה כהן ולגיטי קונצקי החרוצה אשר בלשכתו המטים אוזן קשבת לכל צורך ומשאלה. המעבר מבקשה לביצוע הוא על פי מסורת יד שרה: מענה מיידי. משנים מצב לטובה ועושים זאת ללא דיחוי.
בואו אלינו. ראו במו עיניכם כיצד מתנהל מרכז לרפואה דחופה עם מיטב הרופאים של בית החולים הסמוך "שערי צדק", ליד חדרי אירוח למשפחות ממתינות, עם מרחב ייחודי לנשים וילדים, עם אהבת האדם.
אני מקווה כי בסיעתא דשמיא עוד יקומו וירבו מרכזי רפואה דחופה של יד שרה בכל רחבי ארץ לשירות המשפחה הישראלית בכל מקום ברחבי הארץ, מרכז ופריפריה.
למוסף המיוחד ב"חדשות השבוע ביד שרה" המוקדש למרכז פרנקל לרפואה דחופה - הקישו כאן
WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA