העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

יומן אשדוד

אשדוד: זר ענק של סחלבים לזוכת מגן ראש העיר רטה פייביש

מוקפת במעגל של הערכה וחיבה זכתה המתנדבת רטה פייביש במגן ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על הצטיינות למען הקהילה ולרווחת הקשישים בה * "מכורה ליד שרה" היא אומרת בראיון לחדשות השבוע ביד שרה * המסר של הזוכה: "לקום כל בוקר עם נתינה בלב, להעניק עזרה לזולת ללא גבולות" * צילום: תודה ל- חן בוקר, אשדוד נט


זה היה יום חג למתנדבת יד שרה רטה פייביש בעת שראש העיר אשדוד העניק לה השבוע ולמתנדבים מצטיינים נבחרים את מגן ראש העיר על העשייה ועל הנתינה למען הקהילה. לה - ולמתנדבות ומתנדבי הסניף בניהולה של חנה גונטוב. חג לה - חג למשפחת מתנדבי סניף יד שרה באשדוד כולה.

וכך נכתב על הזוכה בנימוקי ועדת הבחירה: נולדה בשנת 1939, מתנדבת מזה כ – 11 שנים, גמלאית, בעלת החנות הראשונה לצילום באשדוד, "פוטו חיים" ז"ל.

גב' פייביש מתנדבת במגוון ארגונים בעתות שגרה וחירום. במסגרת יד שרה, משמשת כאשת יחסי ציבור ואחראית על וועדת תרבות, גיבוש ורווחת המתנדבים.

ב"ביטוח לאומי" מתנדבת במחלקה לייעוץ לקשיש, דואגת לרווחתם וזכויותיהם של הקשישים, בביקורי בית באופן קבוע, ובוועדת ערעורים, מבצעת שיחות טלפוניות עם הקשישים שתביעתם לסיעוד נדחתה.

במחלקה לרווחת הזקן עוסקת בבדיקות סינון ראייה ושמיעה עבור התושבים הגמלאים של אשדוד ומבצעת את תפקידה באחריות, ברצון ובסבר פנים יפות. בסניף "מכבי" מסייעת בעבודות מנהל שוטפות ובביצוע מטלות לקידום בריאות במקצועיות רבה.

בבית הדיור המוגן "בית בלב", מקפידה בנתינה התנדבותית בתחום החברתי. בנוסף, מתנדבת פעילה ומסורה ונענית ברצון להירתם ולסייע בכל הפרויקטים העירוניים של המחלקה למשאבי קהילה והתנדבות בשגרה ובחירום.

המוטו המוביל את גב' פייביש: "לקום כל בוקר עם נתינה בלב, עזרה לזולת ללא גבולות".

על כן מצא ראש העיר את גב' רטה פייביש ראויה לקבל מגן ראש העיר על הצטיינות למען הקהילה ולרווחת הקשישים".

שיגרנו ברכות חמות לזוכה ושאלנו על הרגשתה ועל העשייה הטובה שלה בסניף.

רטה ל"חדשות השבוע ביד שרה": "ביד שרה באשדוד אני בהשאלות ובשירותי יד שרה מסייעת. אני אחראית על תקשורת קהילתית ויחסי ציבור. מנהלת את ועדת התרבות של המתנדבים בסניף.

אם לא הייתי כל כך מכורה ליד שרה לא הייתי מגיעה 4 פעמים בשבוע. אני לא יכולה בלי המנהלת חנה גונטוב והיא לא יכולה בלעדי. אנחנו מתנדבות יד ביד.

אני מסייעת לחנה ככל שאני יכולה. בארגון הרמות כוסית חגיגיות ומציאת מקום לכולנו. בהבאת אמנים.

את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי אני מכירה לאורך שנים. הוא הבטיח לנו גם שטח להקמת סניף חדש שיתרום רבות לרווחת הקהילה. יש אצלו דלת פתוחה. הוא מדבר עם כולם בגובה העיניים.

ראש העיר שלנו מושיט יד ליד שרה. יש לו תמיד מילה טובה למי שתורם לקהילה. ואני רוצה לציין לטובה את חברי הסניף שלנו שעשו לי הפתעה. באתי הביתה ומצאתי זר ענק של סחלבים לכבוד הזכייה שלי במגן ראש העיר. משפחת הסניף היתה עימי במעמד הזכייה". (ראו למטה את צילומה של רטה עם הזר לראשה - צילמה: חגית בנישתי)

חנה גונטוב, מנהלת הסניף: "רטה מאוד מסורה. היא מוכנה תמיד להחליף מישהו שלא יכול להגיע למשמרת שלו. היא אחראית על הרמות הכוסית, והן מאוד מוצלחות. היא גם מארגנת טיולים וארוחות משותפות לגיבוש המתנדבים. מכורה לשליחות שנטלה על עצמה. לא מפסיקה להתנדב. שמחתי להמליץ עליה".
סרטון ביו-טיוב: שמואל דוד*YouTube:fhG7B8si7Uk*

לדיווח באשדוד נט - כאן

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA