העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

יומן רעננה

רעננה (2): איך אומרים יד שרה בסינית?

מה ראו ולמדו האורחים מסין בבית יד שרה ברעננה * כתב - אהוד ירדני צילם ​- איציק ינסוביץ

מבקרים ממשלחות מחו"ל שנחשפים לראשונה להיקף פעילותה של יד שרה מביעים בתום הסיורים, בכתב ובע"פ, את הערכתם הגדולה לפועלו של הארגון, לעוצמתו ולעומק הנתינה שלו לחולים ולנזקקים.
כזה היה גם ביקורה של משלחת מסין, שערכה סיור ביד שרה רעננה, בליווי והדרכה של ישראל מירון מנהל השיווק ויחסי הציבור של הסניף. המשלחת הופנתה ליד שרה על ידי מכללת הגליל.
האורחים רואים, מתפעלים, מבינים כי אחד מהמוטיבים המרכזיים שטבועים באופיו של העם היהודי מתומצת במלים "עזרה הדדית". מאות שנות גלות שלוו ברדיפות, פוגרומים, חרמות ואיסורים, לימדו אותנו שהסיכויים לשרידות פיזית ונפשית טובים משמעותית במסגרת קהילה תומכת ועוזרת.
הם שמעו כי גם אנחנו בישראל, שמורגלים בעמותות רבות של עזרה לזולת, מעריכים את יד שרה, כארגון מאוד ייחודי בנוף הלאומי. המשלחת כלל כ - 15 איש, כולם אנשי רפואה בכירים ומנהלי בתי חולים, שבאו ללמוד כיצד יוצרים קהילה תומכת ועוזרת.
הסיור נמשך כשעה וחצי. הסיור התחיל באולם התצוגה, מורין עתי​ מנהלת מרכז התצוגה​ הסבירה על מגוון המוצרים הרחב שיש ביד שרה, החל ממכשירים קטנים לחיתוך ומעיכת תרופות, סוגים שונים של מקלות הליכה וכיסאות גלגלים, אביזרים ייחודים לשירותים. חדר מושלם של "בית חולים ביתי", לחצן מצוקה ייחודי וכלי ריפוי, בטיחות, נגישות ושיקום רבים נוספים.
במחלקת ההשאלה אליה המשיך הסיור, ניתן לאורחים הסבר מקיף על התהליך של השאלת הציוד לנזקקים והם אף היו נוכחים בעת ביצוע ההשאלה בפועל.
ממחלקת ההשאלה המשיך הסיור לשיקומון בו ניתן להם הסבר על תנאי הזכאות לפעילות במסגרת השיקומון וכן ועל מגוון הפעילויות שעל כל חולה לעשות מדי יום כדי לקדם אותו פיזית ומנטלית.
הם היו עדים לפעילות זו הלכה למעשה כאשר עברו בין החדרים השונים וראו את האנשים בפעילות כמות שהיא.
חדר הטיפולים הפיזיותרפיה על מכשיריו השונים, חדר ריפוי בעיסוק בו עושים פעילות במוטוריקה עדינה, ציור ועבודות יד. חדר מחשבים ייעודי עם ציוד מיוחד לחולים בעלי מוגבלויות ועוד.
ההתרשמות של האורחים מהיקף ועומק הסיוע הייתה עצומה וכך גם התודה והערכה שהם הביעו בפני ישראל מנהל הסיור. לא נותר אלא לאחל שהם יצליחו ליישם גם בסין, ולו במעט, את אשר חוו בסיור ולא נותר לנו אלא לאחל לעצמנו שנמשיך לתת ולעזור ככל שנוכל.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA