העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

מדברים בשפת יד שרה

יד שרה בחזית הפעילות למען האזרח הוותיק

בעקבות הדו"ח הקשה של מבקר המדינה בכל הקשור לטיפול בקשישים אומר מנכ"ל יד שרה משה כהן: "מספר הקשישים בישראל גדל משנה לשנה. יש צורך דחוף בריכוז הטיפול בקשישים תחת גוף מרכזי אחד, והקצאת משאבים ראויים לטיפול בהם. החובה הבסיסית והמוסרית שלנו היא לתת את כל הנדרש לקשישים – דור המייסדים של המדינה" * בצילום של המתנדב אלי כהן: העצמה בציור בשיקומון בית יד שרה בירושלים

יד שרה פיתחה תכניות פורצות דרך לטיפול בקשיש בביתו ולהעצמת בני המשפחה המטפלים בו וקוראת לממשלת ישראל להקצות את המשאבים הנדרשים כדי לאפשר לקשישים בכלל ולסיעודיים בפרט, להמשיך ולחיות בבתיהם. המשך החיים בבית ולא במוסד סיעודי נוח יותר למשפחה וזול יותר למדינה. זאת בעקבות הדו"ח הקשה של מבקר המדינה בנושא.
משה כהן, מנכ"ל יד שרה: "מספר הקשישים בישראל גדל משנה לשנה. יש צורך דחוף בריכוז הטיפול בקשישים תחת גוף מרכזי אחד, והקצאת משאבים ראויים לטיפול בהם. החובה הבסיסית והמוסרית שלנו היא לתת את כל הנדרש לקשישים – דור המייסדים של המדינה".
יד שרה משאילה בשנה אלפי ערכות "אשפוז בית" הכוללות מיטה חשמלית מתכווננת, כורסא סיעודית, מנוף להרמת חולה וציוד נוסף - והדרישה רק עולה ועולה. זאת , ללא סיוע ממשלתי. משרדי הבריאות והרווחה לא מקצים את המשאבים הדרושים כדי לאפשר לחולים רבים את האפשרות להתאשפז או להחלים בבית.
בנוסף, יד שרה מפעילה שירות תמיכה וייעוץ לבני משפחה המטפלים ביקיריהם בבית, "יד לתומך". ביד שרה זיהו את הצורך במתן סיוע לבן/בת זוג או לילדים המטפלים בביתם ביקירם. הם חסרי ידע מקצועי ובנוסף "נקרעים" בין הטיפול בבן המשפחה החולה לבין ילדיהם ובן/בת הזוג.
ענת בן זקן, מנהלת אגף שירותי בית וקהילה ביד שרה: "המעמסה הפיזית, הנפשית והכלכלית, עלולה לגרום לעיתים למצבים רגשיים ופיזיים קשים העלולים להוביל לשחיקה וחולי. הצוות המקצועי ביד לתומך מעניקים תמיכה וליווי למתמודדים עם הקשיים הללו. שיחות אישיות וליווי אישי מתמשך; קבוצות תמיכה למטפלים עיקריים; ימי עיון והרצאות; הפניה והכוונה לשירותים הקיימים בקהילה וסיוע במיצוי זכויות; "קו חם" - תמיכה טלפונית במקרים דחופים".
על הדו"ח הקשה של מבקר המדינה ותגובת מנכ"ל יד שרה ראו כאן בדיווח של ערוץ 20
שעות פעילות סניפי יד שרה בסוכות - כאן


WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA