העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

מרכז פרנקל לרפואה דחופה בבית יד שרה

המהפכה הטובה (הנוספת) במערכת הבריאות

על אירוע חנוכת מרכז פרנקל לרפואה דחופה: ראש הממשלה ושר הבריאות בשבחים ליד שרה על פעילותה המחדשת למען בריאות הציבור בישראל * בצילום: התורם אהרן פרנקל ידיד יד שרה ומייסד יד שרה אורי לופוליאנסקי בעת קביעת המזוזה במרכז החדש

בהשתתפות אורחים רמי דרג מהארץ ומהעולם, מ"מ ראש הממשלה השר זאב אלקין, שר הבריאות הרב ליצמן, ח"כים, אישי ציבור, ובכירי מערכת הבריאות, נחנך בטקס חגיגי מרכז פרנקל לרפואה דחופה בבית יד שרה בירושלים.
המרכז שהוקם בתרומת הפילנתרופ אהרון פרנקל ממונקו, לזכר הוריו, ר' חיים ופרומה פרנקל ז"ל, משתרע על שטח רחב ידיים של כ-1,000 מ"ר והוא מחולק לשלושה מתחמים: רפואה דחופה פנימית, ילדים ונשים.
המרכז פועל עם בכירי הצוות הרפואי של בית החולים שערי צדק הסמוך, ואובזר בציוד הרפואי המתקדם ביותר הכולל מכון הדמיה (רנטגן אולטרסאונד), חדרי טיפול ומעבדה, הצוות הרפואי כולל רופאים ואחיות, רופאות נשים למיון גניקולוגי, רופאים פנימאים ורופאי ילדים המומחים לרפואה דחופה.
לטקס הפתיחה התלוו למר פרנקל, ר"מ קרואטיה ונסיך מונקו, לצד נשיא קונגרס יהודי רוסיה, מר מיכאל מירלשוילי, מר מתיו ברונפמן ואורחים רבים שבאו לכבד ולהוקיר את פועלם של מר פרנקל ורעייתו.
הראשון במברכים, שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, הביע בדבריו את התרשמותו הרבה מתרומת המרכז לבריאות הציבור: "אחד הדברים שצריך לשפר בישראל זה חדרי המיון. פתיחה של חדר המיון ביד שרה הוא חידוש. אני מכיר את אורי לופוליאנסקי שנים רבות, ומה שעשה כאן זו מהפיכה ברפואת חירום קהילתית שמאפיינת את לופוליאנסקי כמהפכן במערכת הבריאות, ולכן גם במרכז זה, אני משוכנע בהצלחתו".
ראש הממשלה, בנימין נתניהו שיגר ברכה שהייתה בה הוקרה ליד שרה ולתורם: "אני מברך בחום על פתיחת שעריו של מרכז פרנקל לרפואה דחופה בבית יד שרה בירושלים, שמעניק תוספת כח משמעותית לשירותי הבריאות בבירה.
חזון גדול ניצב ביסוד פעילותה של יד שרה כעמותה התנדבותית מובילה במדינה – להושיט סעד לחולים, לדאוג לרווחת המטופלים ולשמור על איכות חייו וכבודו של כל אדם. גם זה ביטוי לקו המנחה של יד שרה – ערבות הדדית ועשיית חסד.
הוקרתי העמוקה נתונה למייסד יד שרה אורי לופוליאנסקי, לעובדי העמותה ולמתנדבים הרבים על השירות המסור שהם מגישים לציבור.
לסיום, תודה מיוחדת לתורמים נדיבי הלב – רות ואהרן פרנקל – שבזכותם הופך רעיון מהפכני למציאות מבורכת".
בשם יד שרה, בירך הרב אורי לופוליאנסקי, שהגדיר את מטרת המרכז: "יד שרה מובילה מהפך באיכות הטיפול בקהילה. המחסור בחדרי מיון בירושלים והעומס האדיר עליהם הם נקודת תורפה מוכרת של בירת ישראל, וסובלים ממנה הן בתי החולים והן תושבי העיר. ארבעים שנה אנחנו פועלים לצמצם את שהותו של כל אדם בבתי החולים. המרכז החדש יקטין את העומס על חדרי המיון ויעניק טיפול מהיר ואיכותי במקרים הפחות דחופים, שמטבע הדברים אינם בראש סדרי העדיפויות בבתי חולים".
על פי מסורת הכל תחת קורת גג אחת המאפיינת את התרבות האירגונית ביד שרה, במידת הצורך יוכלו המטופלים במרכז החדש לקבל מיד עם שחרורם את מגוון הציוד הרפואי והשיקומי להם הם זקוקים ואת מכלול השירותים הנחוצים להם בעקבות המחלה או הפציעה. נכונית מיוחדת להסעת רתוקים לכיסאות גלגלים ואמבולנס חרום עומדים לרשות המטופלים.
הקמת המרכז החדש לרפואה דחופה לוותה על ידי טובי המומחים לרפואה ציבורית, ותשתיות מיכשור וטיפול המלווים אותה. הכל – למען שירות מהיר, יעיל ואנושי. שירות ממוחשב לניהול תורים, פינת משחקים לילדים, חדר הנקה, קיצור שהות – וכמיטב מסורת יד שרה, שרות מכל הלב.
פרופ' יהונתן הלוי, מנכ"ל שערי צדק בירך על שיתוף הפעולה, בהדגישו: "מרכז כזה היא חיוני מאוד לתושבי ירושלים. אתה, אורי, יחד עם צוותך מפתחים שירותים שהקהילה צריכה להם, בחתירה מתמדת לחפש מה עוד צריך הציבור הירושלמי בפרט, והציבור בישראל בכלל. זה דבר נכון בשביל החולים הזקוקים לכך. חברתם איתנו. טוב לשכן וטוב לשכנו. אני מאחל לכם הצלחה רבה במיזם החשוב הזה לרווחת תושבי ירושלים".
התורם אהרון פרנקל הודה בחום ובהתרגשות למברכים: "זו זכות וחובה גדולה להשתתף באירוע כזה. אני מכיר את אורי שנים רבות, את גודל החסד והפעילות הכל מתחיל ונגמר באנשים. הכבוד והתודות לאורי לופוליאנסקי. אנחנו חנכנו את המרכז לרפואה דחופה לזכר ההורים, האימא פרומה בת ר' חיים, ור' חיים יוסף בן אליהו פרנקל ז"ל. אנו רוצים שהמקום הזה יהיה מוביל, יתן שירות יותר טוב, יותר עם הלב, עם נדיבות וחביבות, שהמרכז יהיה דגל ומורה דרך לכל האחרים".
כאמור, המרכז שפתח את שעריו, ממוקם במיקום נגיש, בקומת הכניסה בבית יד שרה בירושלים, בצמוד לתחנות האוטובוסים ותחנת הרכבת הקלה. וכן חניון לרכבים פרטיים. ומעניק שירות לחברי כל קופות החולים בשעות שבהן המרפאות בירושלים אינן פועלות, משעה 18.00 ועד חצות.


WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA