העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

הטור של שקדיה כהן

מביאה את קולות אלה הנותנים מעצמם ליצירת חברה בריאה יותר

מפיקת סדרת יומני המתנדבים ביד שרה כותבת על עצמה והשליחות שנטלה על עצמה * תודה לשקדיה

שלום לקוראי חדשות השבוע ביד שרה. שמי שקדיה כהן וגם אני מתנדבת במרכז התצוגה והייעוץ וכמפיקה וכתבת באתרי יד שרה. לאחרונה – בהתמקדות מיוחדת בסדרות תכנים נמשכות. יומני מתנדבות ומתנדבים מכל הסניפים ותכנים לחדר המנהלים בבית יד שרה – תכנים הנקלטים תחילה באתרי יד שרה ומוצגים בחדר מעל מסך ענק.
מכירים את משחק הילדים, בו כל אחד במעגל לוקח בתורו שרביט, ומדבר ומספר את מה שנכון וראוי לספר?
עכשיו זה התור שלי, לקחתי את השרביט ואני רוצה לדבר ולספר על הפרויקט שאנו מקיימים בחדשות השבוע ביד שרה ומאפשרים למתנדבים לספר על עצמם ועל הסניף בו הם מתנדבים.
טכנית, זה מאוד פשוט. בוחרים מתוך רשימת שמות ומספרי טלפון, למי להתקשר, מתקשרים ומציגים את הפרויקט, מבקשים כתובת מייל, מעבירים לשם את מה שביקשתי בע"פ, וזהו. עכשיו מחכים למענה.
מפה והלאה זה כבר לא פשוט.
אני מאמינה ויודעת שמתנדבים בכל תחום ביד שרה מוכנים ומעוניינים לשמוע את הסיבות בגללן אנשים מגיעים כמתנדבים ליד שרה. הם תמיד אמפתיים מאוד, שומעים בסבלנות את הפונים ואם יודעים גם מייעצים.
אנו נמצאים בניסיון, האם העובדה שאנו נפגשים עם בעלי צרכים וחלקנו חווים צורך במענה מיוחד, מאפשרת לנו להבין את המהלכים המתרחשים ביום-יום ומשפיעים על חיינו? מה מצופה מאתנו לעשות? וכיצד נתנהג? כיצד להגיב לאירועים?
אני מבינה שניתן לנו מידי שמים לעמוד במצבים שונים, ועלינו להחליט מה אנחנו נעשה בנתונים הקשים ונצמח מתוכם לחיים בעלי תוכן ומשמעות.
גם אני, א. כמרפאה בעיסוק, ב. כמתמודדת בעצמי לקבל משמעות לתפקידים שלקחתי לעצמי, יודעת לשמוע, להפנות למקום מתאים, להמליץ על מכשיר כזה או אחר, ולדבר על התמודדות עם קשיים במהלך החיים. ולכן, אני משמשת כמדריכה באולם תצוגה וייעוץ ומאפשרת למתנדבים לספר את סיפורם דרך עיתון חדשות השבוע ביד שרה.
הסיפור האישי של כל מתנדב ומתנדבת מלכד את כולנו בשמחה בתקווה וברוח חיים איתנה. לדעת שאנחנו יכולים לחיות את החיים, להעשיר אותם בתוכן בעל משמעות ובביטחון לברכה וחיים טובים.
זאת אני, שקדיה כהן, מתמודדת ללא הפסק עם מחלת טרשת נפוצה, למדתי שיתכן ומה שמתאפשר לי עכשיו: ליצור. לתרום ולתת מעצמי. בעזרת הפרסומים של מתנדבי יד שרה והסיפורים שהם מעבירים אלי, ובעזרת ההתנדבות באולם תצוגה וייעוץ . וזאת רוח יד שרה - ההבנה שמתוך הנתינה מעצמנו נצמח ונבחר בחיים. ניטיב לנו ונפעל למען חברה ישראלית בריאה יותר תרתי משמע - עם כוחות נפש מחוזקים.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA