העיתון שלנו ברשת

חדשות השבוע מהנעשה בסניפים ובמרכז

יומן נתניה

נתניה: מרימים כוסית לשנה נוספת של נתינה

הם הגיעו לבית יד שרה בנתניה להרמת כוסית לקראת השנה החדשה - ופניהם המאירות אמרו הכל: יודעים את ערכה של הושטת יד מסייעת לזולת ואת השינוי המשמעותי שהיא מחוללת בחיי הנותן * * צילומים כאן ולמעלה באלבום הצילומים הנעים * על בקר של ברכה ותקווה במשפחת יד שרה עם מנהלת הסניף ברכה עלימה וצוות מסור - ראו כאן * חיים שיבי

"להמשיך להעניק לזולת מעצמנו" אמרה ואיחלה מנהלת הסניף ברכה עלימה לצוות המסור שהקיף אותה במעגל של חיבה. אירוע הרמת כוסית בנתניה לקראת השנה החדשה דיבר בשפת יד שרה.
אווירה של יד מובילה ומוקפדת אופפת את הנכנס מרגע בואו לבית שעבר סידרת שיפוצים ותוספות. בקומה הראשונה מרחב מעוצב מחדש ופתוח שישלב את כל שירותי ההשאלה- ההדרכה והתיקונים. מרחבים של שירות מכל הלב גם בקומות העליונות ובשיקומון.
בבית הזה חושבים על מבקש הסיוע, על האדם תחילה: קבלת הפנים, הנוחות, היעילות. שילוב של אנושיות חמה ומקצועיות שמתחיל עם בלפוריה סלמי- הטלפנית בכניסה.
גם לאורך תהליך השיפוצים והבינוי שעבר הסניף נתנו המתנדבים את ידם הטובה להמשיך בשליחותם ואיש לא נטש, מדגישה ברכה. להפך - הגיעו נוספים.
נילי, ציפי, שרה ומרי ניצבות לצילום משותף לפני הברכות. משפחה אחת של נתינה. בקומה השנייה פוקחת מנהלת השיקומון תמי ימין עין טובה על סדרת פעולות שיקום והמטופלים -גם אלה שכל תנועה עבורם מלווה לא אחת בכאבים - מחייכים.
דבורה קליינמינץ מתנדבת מעל 20 שנה ביד שרה. שנות חיים שארוגות ושלובות בפעילות הסניף. היא מספרת לי על שנים של ביקור מרותקי בית.
"זה נתן להם הרבה מאד שבא אליהם מישהו שאפשר לדבר איתו. לספר סיפורים מתוך מעגל המשפחה שאי אפשר לדבר עליהם גם עם בני המשפחה. אדם צריך אוזן קשבת. הייתי להם אוזן כזאת".
והיא ממשיכה לתת. ככל שרק ניתן. והמתנדבת מרים קליין – גם היא מן הוותיקות – ניגשת אליה ומחבקת אותה. אחיות לדרך משותפת של איכפתיות לגורל הזולת. הבעל ליאון קליין מצטרף. כן, נתינה נשארת במשפחה.
המתנדב אלי אייל מציג מסמך המתעד את תולדות השירות הצבאי שלו. פעם היה סא"ל בחזית לובשי המדים. בחזית הבטחונית. עכשיו – מתנדב יד שרה בחזית החברתית. זאת של יצירת חברה בריאה יותר. סניף יד שרה בנתניה – בקו הקדמי. (חיים שיבי)WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA